Náš chov králíčků

Králíčky pečlivě vybírám v Německu, Holandsku.  Snažím se vybírat jen zdravá, krásná a hlavně povahově hodná zvířata s rodokmenem. Spolupracuji s Jindrou Šípem, který je uznávanou osobností a také mistrem Evropy. Jindra je nejen profík ve svém oboru, ale je také úžasný člověk.

Naši králíčci jsou u nás doma v teple, chováme je ve velkých 100cm prostorných klecích, mohou na sebe vidět a dotýkat se. Několikrát do týdne se mohou proběhnout po skupinách či jednotlivě. Jsou stále v kontaktu  mezi sebou s dětmi a celou rodinou, se zvířaty se mazlíme celý den, jinak to ani nejde, bydlí prostě s námi.

Kralíčci od nás půjdou do nových rodin zdraví a vymazlení. Veterinární péče je u nás každodenní záležitostí.

Do naší chovatelské stanice dojíždí na běžné kontroly zvířatek pan veterinář MVDr. MIKLÍK a naše zvířatka ošetřuje, očkuje a kontroluje jejich zdravotní stav. Velmi dobrý lékař s citlivým přístupem ke zvířatům. MVDr. Jaromír Miklík ordinuje na ulici Středová 618/12 v Havířově Prostřední Suché (Tel:602 534 678).

Co se týká stravy, krmíme kvalitním polním senem a granulemi BERKEL dle věku zvířat. Do napáječky přidáváme každý den ACIDOMID K, dvakrát do týdne dáváme pouze dospělým králíčkům mrkev ,po rekonvalescenci, v období línání, na podzim , jaro, gravidním a kojicím samičkám přidáváme-  Vitakanin od Berkel, vitamíny , C-kompositum, B-kompositum, Nutrimix pro králíky s probiotiky, ,apd.  probiotika  Biopron pro děti, Biolapis od Protexinu (akutně i professional) na úpravu střevní mikroflóry. Králičky před připouštěním odčervujeme. Miminka přeléčujeme kolem 6 týdne, (na kokcidiozu) SULFAKOXEM, ESB 3 BIO. Preventivně dáváme občas na rozbor i bobečky, králíčky očkujeme co půl roku na MYXOMATÓZU,  MOR a PASTEURELLU multocida. V chovu udržujeme striktní čistotu a vše dezinfikujeme (Chloraminem, Savem, Ecacinem atd.) !!! Tím se SNAŽÍME vyhýbát infekcím a nemocem. Velmi důležité je udržovat zvířata v kondici a dobré náladě. Nesmí trpět stresem a nudit se!  Proto se zvířaty trávím veškerý svůj volný čas, který zahrnuje nejen mazlení, ale především veterinární péči, čištění ubikací, krmení, stříhání drápků... V létě bývají někteří z králíčků venku ve výběhu, aby se mohli volně proběhnout. Náchylnější zvířata pouštíme pouze v prostorách mistnost

Zvířátka nechováme za účelem zisku, ale protože nás tato práce se zvířátky neskutečně baví a naplňuje. Většina peněz za prodej zvířátek putuje opět ke zvířátkům na krmiva, veterinu, nákup nových králičku, stálé vylepšování jejich podmínek u nás, na záchranu týraných, adopci již vyléčených zvířat, vyhozených či nechtěných zvířat, nebo zvířat s nějakým zdravotním hendikepem v péči u nás doma.

Všem, co si od nás vezmou zvířátko, přeji ty nejkrásnější chvíle a SPOKOJENOST.  Co se týká poradenství a případných potíží, můžete samozřejmě kdykoliv volat! Vždy poradím :-) V případě jakýchkoliv problému, kdy si již nemůžete zvířátko ponechat a dále o něj pečovat jsem připravená si zvířátko vzít zpět!!!

Chovem králíčků a jiných zvířátek se zabývám, protože mě to velice naplňuje a baví. Tato roztomilá a inteligentní  zvířatka mě velice okouzlila. U nás mají tu nejlepší péči, jakou jsme schopni jim poskytnot, která se řídí hlavně naším srdcem a láskou k těmto tvorečkům. Naše zvířatka jsou pěkně rozmazlená a vykrmená :-)) Každý má sice jinou povahu, ale jedinečnou. Žádné zvíře není zlé a pokud tomu tak je, je to chyba chovatele a lidí, protože dělají chyby a zvířeti buď nevědomky ubližují, nebo mu něco vadí a snaží se vám to dát všelijak najevo. Proto je nutné si informace o daném zvířeti nejprve prostudovat a pak se snažit co nejvíce vyhovět jeho přirozeným požadavkům. Faunu chovám pro potěšení a zábavu. Zabere to hodně času a je to i fyzicky náročné. A to nemluvím o neustálé péči a piplání se s miminkama, která jsou trošku menší nebo slabší, takže i ponocujeme. Nechovám je za účelem zisku, penízky za králíčky používám na úhradu stravy a veterinární péče pro všechna naše zlatíčka.